You are currently viewing Poznaj produkt Nexio: Nexio TimeSheet Management – system do zarządzania czasem pracy.

Poznaj produkt Nexio: Nexio TimeSheet Management – system do zarządzania czasem pracy.

  • Post author:

  Zapraszamy do lektury artykułu, z którego dowiecie się jak powstał system do zarządzania czasem pracy – Nexio TimeSheet Management, czyli TMS.

 Od czego się zaczęło: 

Czy wiesz, że pierwsze prace nad system rozpoczęły się w 2017 roku? Dynamiczny rozwój firmy oraz wzrost zatrudnienia sprawił, iż dotychczasowe raportowanie czasu pracy za pomocą Excela przesyłanego przez każdego pracownika na koniec miesiąca oraz papierowe składanie wniosków (np. urlopowych) przestało spełniać swoją funkcję. Pewnie część z Was jeszcze pamięta te czasy😊.  Odpowiadająca za ten obszar Martyna – Manager HR, borykała się z wieloma problemami, m.in. zupełnym brakiem raportowania godzin, brakiem ewidencji ilości dni urlopowych, co w konsekwencji znacząco wydłużało drogę potwierdzenia godzin przepracowanych z Klientem lub potwierdzenia wynagrodzeń. W wyniku wszystkich trudności, zaproponowała Zarządowi wdrożenie internetowego systemu. Jako firma specjalizująca się w obszarze IT, mieliśmy dwa wyjścia, stworzyć system sami bądź kupić gotowy produkt. 

Słysząc o pomyśle, ówczesny Kierownik Projektów – Marek, z entuzjazmem podjął się stworzenia systemu w ramach zespołu wewnętrznego. Bogate doświadczenie Marka, w tym wcześniejsza realizacja projektu dla Klienta Technicolor dotyczącego raportowania czasu pracy, w znacznym stopniu ułatwiły podjęcie decyzji o napisaniu aplikacji od podstaw. 

Zaczynamy:

Od samego początku zaangażowane zostały osoby najlepiej nadające się do tworzenia rozwiązań pierwszych wymagań stawianych przed systemem: Marek – Kierownik Projektu, Martyna odpowiadająca za definiowanie wymagań biznesowych i Justyna odpowiedzialna za obszar analizy. Pierwszym celem było jak najszybsze stworzenie systemu, który w łatwy i szybki sposób pozwoli użytkownikowi na zaraportowanie godzin pracy i urlopu. Te dwa moduły były kluczowe dla wdrożenia systemu. Niespełna pół roku później system ujrzał światło dzienne, a dalsze prace polegały na wprowadzaniu kolejnych funkcjonalności.  

Za budowę systemu jest odpowiedzialny zespół wewnętrzny Justyny, który w wolnych chwilach poza projektami komercyjnymi, realizuje projekty dedykowane dla Nexio Management. I w tym przypadku TMS stał się inkubatorem innowacyjności, gdzie zespół miał okazję wykorzystywać nowe technologie: .NET Core,  React. 

Co będzie dalej:

Obecnie w #NexioTeamie mamy okazję na co dzień korzystać z systemu, który oprócz podstawowych modułów HR – urlopów, zwolnień, posiada mnogość dostosowanych do naszej branży rozwiązań między innymi: zarządzanie zadaniami, moduł scrum, wyceny zadań, system powiadomień. TMS jest stale rozwijany, a o planach na przyszłość opowiadają Marcin – Programista .NET oraz Emilia – Analityk, wskazują, że ze strony rozwojowej konieczna jest jeszcze modyfikacja panelu logowania, a ze strony biznesowej planowane jest rozszerzenie o kolejną funkcjonalność – raportowanie oraz odbiór nadgodzin i pewnie to nie będzie ostatnia modyfikacja. 😊 Dodatkową ciekawostką są postępujące prace nad wersją mobilną aplikacji prowadzone przez Pawła – Programistę Xamarin.   

W rezultacie Nexio TimeSheet Management w zdecydowany sposób ułatwia nam wszystkim pracę jak i oszczędza czas. 

Wdrożenie TMS-a uważam za osobisty sukces, obecnie raportuje prawie 99 % osób, gdzie wcześniej odbiegało to znacząco od normy i z końcem każdego miesiąca byłam zmuszona indywidualnie weryfikować czas pracy poszczególnych osób.

Martyna – Manager HR

Jedną z fajniejszych funkcjonalności jest to, że można zaraportować kilka dni za jednym razem, nie trzeba klikać każdego z osobna – duża oszczędność czasu.

Marcin – Programista .Net

Podział zespołowy umożliwia podgląd pod wszystkich jego członków i dzięki temu istnieje możliwość sprawdzenia dlaczego ktoś nam dziś nie odpisuje, zawsze może się okazać, że wtedy akurat wypada mu urlop.

Emilia – Analityk Biznesowy

Jak wygląda system, widzimy codziennie (albo przynajmniej kilka razy w miesiącu 😉), a o tym jak będzie wyglądał możemy się przekonać tutaj:

   Na powyższym przykładzie widzimy jak szybko można przejść od pomysłu do realizacji, a tym samym zespołowi realizującemu projekt TMS należą się duże brawa i gratulacje za podjęcie wyzwania! Cieszymy się, że mamy okazję pracować na produkcie, który od początku został stworzony przez osoby z #NexioTeamu. 

Podsumowując, pracujemy w miejscu, które daje wiele możliwości i każdy mniejszy, lub większy pomysł ma szanse na realizacje, a biorąc pod uwagę dynamiczny rozwój Nexio, każdego dnia może pojawić się kolejna potrzeba usprawnienia naszej pracy, a może już dziś ktoś z Was miałby pomysł na nasz wewnętrzny rozwój? 😊 

Emilia – Analityk Biznesowy