You are currently viewing Dzień Programisty w Nexio

Dzień Programisty w Nexio

  • Post author:

    13 września (w przestępne lata 12 września), to bardzo ważna data dla każdego pasjonata kodowania – tego właśnie dnia obchodzimy Dzień Programisty!

I tak jak z wiadomych przyczyn 1 stycznia, to światowy Dzień Kaca…tak również 13 września, czyli 256 dzień w roku, to nie jest przypadkowa data… Liczba 256 symbolizuje wszystkie możliwe wartości bajta w 8-bitowej postaci. W kodzie binarnym dzień 256 zapisujemy jako 1111 1111. Sprawne oko programisty zauważy, że 1111 1111 to tak naprawdę wartość 255, jednak, skoro 1 stycznia to 0000 0000 (dzień zerowy w roku), to 1111 1111 jest tak na prawdę 256 dniem roku.

    A jak to się wszystko zaczęło?

Oficjalne święto wszystkich programistów zawdzięczamy dwójce Rosjan, Valentinowi Baltowi i Michael Cherviakovowi, którzy w 2002 roku stworzyli petycję skierowaną do rządu rosyjskiego o oficjalne ustanowienie Dnia Programisty. I stało się, 11 września 2009 prezydent Miedwiediew podpisał stosowny dekret o nowym święcie zawodowym.

   Programiści to nie tylko najliczniejsza grupa pracowników w Nexio Management, to również najbardziej poszukiwani w ostatnich latach specjaliści na rynku pracy. Warto więc zastanowić się nad taką właśnie ścieżką kariery – jest to zawód, który może być pasjonujący i bardzo opłacalny, a do tego dawać dużo frajdy każdego dnia! Tak więc jeżeli jesteście programistami albo znacie chociaż jednego takiego specjalistę w swoim otoczeniu, to w ostatnią sobotę (bo mamy rok przestępny) mieliście idealny powód do hucznego świętowania!

    W imieniu #NexioTeam życzymy nie tylko Programistom, ale wszystkim osobom pracującym w branży IT wszystkiego co najlepsze! 😊